Światowy Dzień Zdrowia ( ang. World Health Day) to święto ustanowione w 1948 roku przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) . Od 1950 roku jest obchodzone  corocznie w dniu 7 kwietnia. Każdego roku podejmowany temat dotyczy zwrócenia szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Tematem przewodnim tegorocznej kampanii informacyjnej jest depresja, a hasło przewodnie brzmi: „Depresja – porozmawiajmy o niej”.

Informacje związane z tą tematyką można zaleźć na stronie Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) www.who.int, Biura WHO w Polsce www.who.un.org.pl oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji.

W naszej szkole zorganizowano, dla uczniów, spotkanie z psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sierpcu z panią Jolantą Ludwiczak. Pani psycholog przeprowadziła pogadankę z uczennicami klas I LOPP oraz III TOT/TE.

W bardzo przejrzysty sposób opowiadała młodzieży  o depresji, jej przyczynach i możliwych konsekwencjach. Przekazała informacje w celu zapobiegania lub leczenia chorujących na nią osób. Pogadanka przerodziła się w dyskusję. Lepsze zrozumienie tego, czym jest depresja i w jaki sposób można jej zapobiegać lub leczyć, pomoże zachęcić więcej osób do szukania pomocy.

Za przygotowanie spotkania i materiałów dotyczących ŚWIATOWEGO DNIA ZDROWIA -DEPRESJA POROZMAWIAJMY O NIEJ odpowiedzialne były: Pani Mariola Przybyłowska, Pani Joanna Dudzińska, Pani Agnieszka Laskowska