,,Znajomy język obcy” – tak brzmiało hasło obchodzonego w tym roku szkolnym Europejskiego Dnia Języków (EDJ). Celem tego dnia jest promowanie różnorodności językowej starego kontynentu. Święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku i jest obchodzone we wszystkich krajach europejskich.

Z tej okazji na początku października pojawiła się w naszej szkole specjalna  dekoracja. Uczniowie przygotowali gazetkę tematyczną na korytarzu. Ozdobiono również drzwi sal lekcyjnych w taki sposób, aby jak najdokładniej charakteryzowały kraje europejskie. Młodzież naszej szkoły miała zatem możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy na temat Anglii, Niemiec, Francji, Hiszpanii, Grecji, Włoch i Rosji. Były również ciekawostki dotyczące tych państw. Uczniowie mogli w ten sposób uświadomić sobie, jakie bogactwo kryje w sobie Europa.

Tego dnia nauczyciele językowcy przeprowadzili również ciekawe zajęcia. Młodzież oglądała filmiki promujące naukę języków obcych i dyskutowała na temat korzyści płynących z ich znajomości. Lekcje te miały uzmysłowić młodym ludziom, iż stara zasada ,,koniec języka za przewodnika” jest rzeczywiście aktualna.

Za przygotowanie Dnia Języków odpowiedzialne były: p.A.Sawicka, p.J.Rzepecka, p.A.Koziara–Idzikowska, p.K.Różycka, p.E.Gołębiewska oraz p.J.Watkowska.