11 listopada to bardzo ważna data w historii polskiej państwowości. W tym roku obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji nasza szkoła została odświętnie udekorowana. Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się zdjęcia i notki o wybitnych polskich postaciach, które swoją działalnością przysłużyły się do odzyskania niepodległości. Przygotowano również okolicznościową gazetkę z pojęciami kojarzącymi się z ojczyzną i patriotyzmem. Odpowiedzialna za wystrój szkoły była klasa II TOT/TS.  

       10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, młodzież ZS nr 2 mogła obejrzeć niecodzienne przedstawienie pt.,,Inne oblicze niepodległości”. Organizatorami tego spektaklu byli: nauczyciel historii p.Grzegorz Kędzierski oraz nauczyciel języka niemieckiego p.Jolanta Watkowska. Swoją obecnością zaszczycił nas p.Michał Weber Dyrektor Pracowni Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc.

        Głównym celem spotkania było kształcenie postaw patriotycznych wśród młodzieży, poszerzenie wiedzy uczniów na temat historii państwa polskiego–okresu wczesnego komunizmu oraz uwrażliwienie młodych ludzi na zasługi naszych przodków w odzyskanie niepodległości. Zamierzeniem reżysera było przede wszystkim uwypuklenie znaczącej roli żołnierzy wyklętych. Spektakl rozpoczął się od zaprezentowania scenek w szkolnych ławach, które rozgrywały się przed II wojną światową. Młodzież mogła oczyma wyobraźni przenieść się do roku 1939, a następnie do czasów po zakończeniu II wojny światowej (rok 1946), kiedy to komuniści niszczyli nasz kraj, skazywali do więzienia i mordowali niewinnych ludzi. Bardzo ciekawym ubogaceniem całego przedstawienia były scenki sytuacyjne m.in.:łapanki w lasach, otoczenie obozu partyzantów, zwycięstwo nad ubekami. Odpowiedni klimat do przeżywania wydarzeń z przeszłości tworzyła również scenografia: imitacja lasu, namiastka ogniska, stroje, karabiny, opaski na ramionach. Chodziło o jak najwierniejsze oddanie ówczesnej rzeczywistości. Inscenizacja zakończyła się wspólnym śpiewem ,,Żeby Polska była Polską.” Piosenka finałowa ,,Ojczyzno ma” miała uświadomić wszystkim zebranym, jak wielkie było cierpienie Polski w tamtych czasach. Przedstawienie miało na celu pokazanie, iż polskiej ziemi i ludziom, którzy bronili jej przed wrogiem, należy się wielki szacunek.