Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2016/2017. Wrzesień kojarzy się wszystkim z zakończeniem wakacji, rozpoczęciem roku szkolnego, cudownym babim latem. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 roku. Był taki wrzesień, gdy rozpoczęła się II wojna światowa ogarniając, jak epidemia jakiejś strasznej choroby, kolejne kraje.               Było to najpotężniejsze, najszerzej oddziałujące i zapewne najstraszniejsze wydarzenie w historii ludzkości. Wrzesień 1939 roku został na stałe wpisany do kalendarza jako data męczeńskiej śmierci Polaków. W 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej składamy hołd wszystkim walczącym i poległym. Pamiętajmy, że to dzięki nim żyjemy dziś w wolnej Polsce. Za to im cześć i chwała. Dzięki nim możemy dzisiaj bez lęku przystąpić do naszych uczniowskich zadań w nowym roku szkolnym 2016/2017. Wróciliśmy uśmiechnięci, opaleni, a przede wszystkim wypoczęci i gotowi do podjęcia trudu nauki. Przez kolejne miesiące znów przyjdzie nam zmagać się z różnymi zadaniami, testami, kartkówkami, ale czymże jest to wszystko dla ambitnego ucznia „Ekonomika”? Musimy pamiętać,  że uczymy się dla siebie, a sukces w szkole zaprocentuje sukcesami w życiu dorosłym. Spełniajcie swoje marzenia, a wasze życie na pewno będzie fascynujące. Życzymy powodzenia i dobrych ocen, a wam kochani nauczyciele dużo cierpliwości i wyrozumiałości.