Od listopada 2016 roku rozpoczęły się w Naszej Szkole wyjątkowe zajęcia dydaktyczne. W latach 2016-2018 realizowany jest w Zespole Szkół  Nr 2 w Sierpcu Projekt          w ramach Działania 10.1.1."Edukacja ogólna RPO WM 2014-2020" pod nazwą "Mistrzowie Kompetencji", który skierowany jest do 200 uczniów Technikum.

W ramach Projektu prowadzone są zajęcia wyrównawcze z matematyki, geografii i języka angielskiego oraz warsztaty z matematyki i geografii realizowane metodą eksperymentu.

W ramach Projektu doposażone zostały w sprzęt i pomoce dydaktyczne pracownie matematyki, geografii i języka angielskiego. Młodzież mieszkająca poza Sierpcem po zakończonych zajęciach może liczyć na odwiezienie do domu.

Na lekcjach z matematyki i geografii uczniowie pracują według Strategii Kształcenia Wyprzedzającego (Platforma Przyrodnicza), która z jednej strony inspiruje ich do poszukiwania kontekstów materiału nauczania we własnym doświadczeniu, do względnie samodzielnego uczenia się, ale z drugiej strony daje im pełną swobodę w wyborze rzeczowych źródeł w przestrzeni cyfrowej oraz odwołując się do ich zainteresowań i zdolności, do poziomu posiadanej już wiedzy oraz opanowanego materiału nauczania. Platforma Przyrodnicza przyczyni się do rozwoju Naszej młodzieży, która poczuje się odpowiedzialna za swoje uczenie się, rozwijanie pasji oraz kreatywność w pracy.