15 grudnia 2016 roku uczennice klasy II Liceum Ogólnokształcącego pedagogiczno-psychologicznego w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu pojechały z coroczną wizytą i upominkami do Ośrodka szkolno-wychowawczego w Mocarzewie. Niepełnosprawni mieszkańcy ośrodka oraz prowadzące placówkę siostry ze zgromadzenia Zmartwychwstania Pańskiego przygotowali dla gości przedstawienie jasełkowe pod tytułem „Prawda jest tylko jedna”. Autorką scenariusza była s. Alina Zielińska.

Wszyscy uczniowie ZS nr 2 w Sierpcu wzięli udział w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z domu dziecka w Mocarzewie. Akcję w szkole przeprowadził Samorząd Uczniowski we współpracy ze szkolnym Wolontariatem. Podczas zbiórki zgromadzone zostały ubrania, pomoce dydaktyczne, zabawki oraz słodycze. Uczestnikami wyjazdu do Mocarzewa były uczennice klasy 2LOPP, które czynnie działają w szkolnym Wolontariacie.