W sobotę 21 stycznia 2017r w CKiSZ miała miejsce choinka noworoczna dla dzieci – podopiecznych Caritas i MOPS w Sierpcu. Imprezę zorganizowano już po raz dwudziesty siódmy.

Dyrektor MOPS pani Alina Olszewska powitała wszystkie dzieci wraz z rodzicami i opiekunami oraz zaproszonych gości. Następnie głos zabrała pani Hanna Wiktor, która podziękowała za pracę wolontariacką w minionym roku. Za wsparcie i zaangażowanie  w działalność charytatywną na rzecz rodzin z miasta i gminy Sierpc podziękowania otrzymali też pani dyrektor Magdalena Peda oraz opiekunowie wolontariatu ZS nr 2 w Sierpcu. Szczególne słowa uznania na ręce przewodniczącej Caritas skierował ks.dziekan Andrzej Więckowski. Ponadto życzył on wszystkim zebranym dużo miłości, radości oraz ludzkiej życzliwości każdego dnia. Na zakończenie pani Hanna Wiktor wymieniła sponsorów, darczyńców ponad 300 choinkowych paczek.

Po części oficjalnej zaproszono zebranych do obejrzenia krótkiej części artystycznej, w której zaprezentowała się para taneczna ze szkoły Art Dance oraz dwie solistki działające przy CKiSZ. Na drugą część imprezy uczestnicy przenieśli się do sali lustrzanej. Była zabawa taneczna przy muzyce oraz liczne konkursy z nagrodami, które prowadził pan Bogdan Bartnicki wraz  z wolontariuszami ZS nr 2. Nasi uczniowie już po raz kolejny brali udział w tym przedsięwzięciu. Grupa 15 osób miała do wykonania konkretne zadania. Jedni pełnili dyżur w szatni, inni na holu malowali dzieciom twarze oraz paznokcie. Pozostali zachęcali do tańca i innych zabaw, a także pomagali Mikołajowi rozdawać prezenty i maskotki. Pluszaki, które otrzymały dzieci, były zbierane przed świętami przez uczniów I Szkoły Prywatnej, Miejskiego Przedszkola Nr 1 i Nr 2, Szkoły Podstawowej Nr 3 w Sierpcu, Szkoły w Borkowie oraz uczniów ZS nr 2, za co wszystkich bardzo dziękujemy.

Tegoroczna zabawa choinkowa była udana: maluchom podobał się ciekawie spędzony czas; dla wolontariuszy zaś było to zdobycie cennego doświadczenia w pracy z drugim człowiekiem.