Na niezwykłą, pełną zagadek wycieczkę wyruszyli 3 marca do Warszawy uczniowie klasy    I LOPP, III TCPG i II TS/TCPG pod opieką p. Anny Wróblewskiej, p. Agnieszki Koziary-Idzikowskiej i p. Katarzyny Różyckiej.

Jednym z miejsc, które odwiedzili, była firma Enigma Room oferująca gry logiczne typu escape room (ucieczka z  pokoju) przeniesione do świata rzeczywistego. Są to zespołowe gry logiczne w specjalnie zaaranżowanych pokojach tematycznych pełnych zagadek. W każdym z pokoi kilkuosobowa grupa uczestników wycieczki miała 60 minut na ucieczkę lub wykonanie misji (w zależności od scenariusza pokoju). Aby to zrobić, uczniowie musieli dokładnie przeszukać pomieszczenie, by odnaleźć poukrywane wskazówki i rekwizyty, które posłużyły do rozwiązania szeregu zagadek i łamigłówek.

Grający przekonali się, że w grach escape room niezwykle ważna jest dobra komunikacja, współpraca w grupie, a także logiczne, a zarazem nieszablonowe myślenie.  Uczniowie Ekonomika mieli do dyspozycji    4 pokoje tematyczne: „PRL”, „Misja: HAKER”, „Studio nagrań”, „Biuro szyfrów”. Wszyscy bawili się doskonale, a każda misja zakończyła się sukcesem. Grający zgodnie stwierdzili, że escape room to świetna alternatywa dla kina czy kręgli, gwarantująca dobrą zabawę i niezapomniane wspomnienia. To także doskonała okazja do integracji  uczestników gry.

Kolejnych niezwykłych wrażeń dostarczyło uczniom Ekonomika zwiedzanie Niewidzialnej Wystawy. Niewidzialna Wystawa to wyjątkowa interaktywna podróż w niewidzialny świat, podczas której uczestnicy wycieczki mogli wypróbować, jak radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku – wyłącznie za pomocą zmysłu słuchu, węchu, równowagi. Przewodnikami po tej niezwykłej wystawie były osoby niewidome lub niedowidzące. Okazuje się, że godzina bycia niewidomym naprawdę może „otworzyć oczy”. Uczniowie mogli w nowej sytuacji, przy braku wzroku, poznać nie tylko trudności z jakimi spotykają się niewidomi, ale również mieli okazję stwierdzić, że nawet w ciemności świat może być piękny i pełny. Dowiedzieli się również, jak pomóc osobom niewidomym i jak je zrozumieć. Pobyt w specjalnie wyposażonych i całkiem wyciemnionych miejscach pozwolił przenieść się na chwilę do świata niewidomych. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem niecodziennnej wystawy i wyniesionych z niej doświadczeń.

W czasie drogi powrotnej jeszcze długo uczestnicy wycieczki dzielili się swoimi wrażeniami i emocjami, których z pewnością nigdy nie zapomną.