Zima zbliża się ku końcowi. Ostanie chwile na narty, łyżwy ...

Dnia 9 marca 2017r miała miejsce wycieczka do Torunia na lodowisko. Uczestniczyli w niej uczniowie klas: I TE, I TCPG, I TS wraz  z opiekunami: p. Elżbietą Zelmańską – Popis, p. Małgorzatą Opalską oraz p. Jolantą Watkowską.

Celem wyjazdu było wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej, propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzenia czasu, doskonalenie umiejętności jazdy na łyżwach, pokonywanie własnych słabości i lęków, hartowanie organizmu, utrwalenie zasad bezpieczeństwa na lodowisku.

Wycieczka rozpoczęła się od obejrzenia filmu w Cinema City w  toruńskiej galerii. Młodzież miała do wyboru udział w jednym z dwóch seansów: ,,Logan” lub ,,Maria Skłodowska-Curie”. Duża część uczniów zdecydowała się na film akcji. Po dwugodzinnej dawce emocji uczniowie mieli czas na posiłek, zrobienie zakupów  w centrum handlowym oraz integrację z osobami z innych klas.

Ostatnim, a zarazem głównym punktem naszej wyprawy było lodowisko. Od samego początku dało się zauważyć, jaką radość sprawia młodzieży ten zimowy sport. Tylko nieliczni stawiali swoje pierwsze kroki na lodowej tafli, większość szlifowała swoje umiejętności. Byli też i tacy, którzy jeździli jak prawdziwi mistrzowie. Jedno jest pewne: to łyżwiarskie godzinne szaleństwo dostarczyło wszystkim niezapomnianych przeżyć.

Wyjazd był bardzo udany. Pozwolił wzmocnić sprawność fizyczną. Poza tym podczas wspólnej zabawy był czas na lepsze poznanie nowych koleżanek i kolegów. Uczestnicy wrócili z wycieczki zadowoleni. Zrelaksowani i odprężeni, w świetnych humorach uczniowie odzyskali siły do dalszej nauki po feriach.