Dnia 24 listopada 2017 roku uczniowie klas 4 TS i 4 TCPG wraz z wychowawcami : p. Joanną Rzepecką i p. Anną Wróblewską wzięli udział w warsztatach pt „Kariera przyszłości” na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Zajęcia prowadziła    p. Monika Wolińska – wykładowca PWSZ . Uczniowie układali puzzle „Moje wartości życia”, poznali modele życia ( samodzielność, kariera, najemnictwo) oraz zawody będące w rankingu 10 najniebezpieczniejszych profesji świata i dlaczego. Uczniowie dowiedzieli się jakie zawody będą najbardziej poszukiwane w przyszłości.

Organizatorem spotkania była p. Elżbieta Popis-Zelmańska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w ZS nr 2 w Sierpcu.