W dniach 1-3 grudnia 2017r odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności po hasłem ,,Dodaj świętom smaku” organizowana przez Bank Żywności. Celem akcji jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęcenie do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości i możliwości.

24 wolontariuszy z Zespołu Szkół Nr 2 w Sierpcu zbierało produkty w sklepach Mila i Gram przy ulicy Płockiej. W ciągu 3 dni każdy mógł przekazać jeden lub kilka produktów zakupionych w w/w sklepach. W sumie udało nam się zgromadzić 220 kg różnych artykułów, z których powstaną paczki  dla najuboższych rodzin uczniów z naszej  szkoły. Uczestnicy zbiórki żywności bardzo dziękują za okazaną życzliwość wszystkim ofiarodawcom, którzy podzielili się swoimi zakupami  oraz właścicielom i pracownikom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia akcji. Mamy nadzieję, że ta żywnościowa pomoc będzie wsparciem dla potrzebujących rodzin.