,,DOPALACZE KRADNĄ ŻYCIE”

W ramach profilaktyki uzależnień zorganizowano w naszej szkole spotkanie z policjantem. Lekcja dotyczyła zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy, narkotyków i innych środków psychoaktywnych. W pogadance wzięły udział klasy: II TOT/TS, II LOPP oraz III TCPG/TS. Nasz gość, mł.asp. pan Krzysztof Dobrzeniecki p.o.dzielnicowego, starał się przybliżyć młodzieży tę trudną problematykę w sposób jak najbardziej przystępny.

Najpierw został pokazany film traktujący o tych substancjach, który miał uzmysłowić uczniom, jak bardzo dopalacze mogą zniszczyć życie młodego człowieka. W dalszej kolejności pan policjant opowiedział o różnych doświadczeniach ze swej pracy zawodowej w celu uświadomienia zebranym, iż problem jest również obecny na naszym sierpeckim podwórku. Poinformował także o skutkach prawnych posiadania i rozprowadzania narkotyków. Na koniec uczniowie mogli zadawać pytania i podjąć dyskusję z prowadzącym. Wspólnie zastanawiano się nad motywami, dla których młodzi sięgają po różne używki. Pan dzielnicowy stwierdził, że można korzystać z  życia w sposób normalny bez wspomagaczy.

Mamy nadzieję, że prelekcja się udała i uczestnicy wzięli sobie do serca to, co powiedział nasz gość, a obrazy, które mogli zobaczyć, zostaną im na długo w pamięci. Spotkanie zorganizowały p.A.Koziara–Idzikowska oraz p.J. Watkowska.