XV EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu

21 marca 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w ogólnopolskim programie „Dzień przedsiębiorczości” organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W ramach programu uczniowie odbyli w firmach jednodniową praktykę na wybranym stanowisku pracy, pod kierunkiem konsultanta . Poprzez kilkugodzinne praktyki w wybranym zakładzie pracy, uczestnicy miel szansę zweryfikowania swoich wyobrażeń o wymarzonym zawodzie, zapoznania się w praktyce z jego specyfiką oraz pozyskania niezbędnych informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy niezbędnych predyspozycjach. Młodzież miała również możliwość zauważenia i zrozumienia związku między wykształceniem a karierą zawodową oraz przekonania się o znaczeniu relacji interpersonalnych dla dobrego funkcjonowania w miejscu pracy.

W programie wzięło udział 58 uczniów klas pierwszych i , którzy odbywali ,,Dzień przedsiębiorczości ”w 12 instytucjach powiatu sierpeckiego. Szkolnym koordynatorem programu była p. E.Wawrowska-Wójcik przy współpracy p. A. Sawickiej oraz p. D. Zielińskiego

Uczestnicy projektu bardzo pozytywnie ocenili swój jednodniowy pobyt w zakładach pracy. Podkreślali miłą atmosferę i życzliwe przyjęcie oraz rzetelną wiedzę jaką im przekazano na temat wybranych przez siebie stanowisk pracy .

Wszystkim instytucjom i zakładom pracy, które umożliwiły udział w tym ważnym przedsięwzięciu koordynator projektu oraz dyrekcja szkoły składają serdeczne podziękowania. Swoją postawą wspomagacie Państwo szkołę w motywowaniu uczniów do większego zainteresowania się nauką i samokształceniem . Dzięki Państwa życzliwości, pomocy i zaangażowaniu nasi uczniowie mogli już teraz zapoznać się w praktyce ze swoim wymarzonym zawodem i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenia o nim z rzeczywistością.