W Zespole Szkół nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu odbył się II Powiatowy Turniej Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów. Organizatorami konkursu byli nauczyciele ekonomicznych przedmiotów zawodowych: Elżbieta Popis – Zelmańska i  Katarzyna Makowska. Patronat nad konkursem objął pan Jan Laskowski Starosta Powiatu Sierpeckiego.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych z powiatu sierpeckiego. Celem konkursu było zwiększanie zainteresowania tematyką ekonomiczną, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce a także promowanie uczniów posiadających ponadprzeciętną wiedzę i zdolności z zakresu ekonomii.

Do konkursu zgłosili się uczniowie trzeciej klasy gimnazjum z czterech szkół powiatu sierpeckiego:

·         Publiczne Gimnazjum im. Gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie

·         Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym

·         Szkoła Podstawowa im. Władysława St. Reymonta w Szczutowie

·         Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Goleszynie

Tematyka obejmowała następujące zagadnienia ekonomiczne:

ü  Banki, lokaty, kredyty

ü  Giełda i papiery wartościowe

ü  Inwestycje i oszczędności

ü  Budżet państwa

ü  Ceny, płace, podatki

ü  Transformacja polskiej gospodarki

ü  Pieniądz

ü  Inflacja, bezrobocie, zatrudnienie

ü  Mierniki wzrostu gospodarczego

ü  Podmioty gospodarcze

Konkurs był przeprowadzony w formie testu składającego się z 30 pytań jednokrotnego wyboru i 10 pytań  wielokrotnego wyboru.  Czas przeznaczony na rozwiązanie testu wynosił 60 minut.

Miło Nam poinformować, że tytuł Laureata  II Powiatowego Turnieju Wiedzy Ekonomicznej dla gimnazjalistów uzyskali:

·                     ◊  Kinga Kwaśniewska ze  Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie

◊ Małgorzata Król ze  Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie

·                       Mariusz Struś z Publicznego Gimnazjum im. Gen. Edwarda Żółtowskiego w Mochowie

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2018/2019.

Organizatorzy  serdecznie dziękują panu Staroście Janowi Laskowskiemu za objęcie patronatem konkursu oraz ufundowanie atrakcyjnych nagród dla laureatów.