W dniu 5 czerwca 2018r  miało miejsce ognisko Szkolnego Klubu Wolontariatu działającego przy ZS nr 2 w Sierpcu. Spotkanie odbyło się na terenie Muzeum Wsi Mazowieckiej i służyło wzajemnej integracji młodzieży oraz podsumowaniu pracy wolontariackiej za 2017/2018 rok. Przybyła na nie grupa około 40 wolontariuszy wraz z opiekunami: p.Bogusławą Krajewską, p.Martą Mańkowską, p. Jolantą Watkowską oraz p. Marią Gołębiewską.

Na miejscu uczniów odwiedzili: kierownik sierpeckiego oddziału Caritas pani Hanna Wiktor, ks. Łukasz Gach opiekun parafialnego Caritasu, pani Alina Olszewska dyrektor sierpeckiego MOPSu, a także radny miejski pan Mariusz Turalski. Popłynęło dużo słów podziękowań za bezinteresowną pomoc. Wszystkim uczestnikom spotkania dopisywały świetne humory. Czas spędziliśmy bardzo przyjemnie. Kolejny rok owocnej pracy za nami!

Spotkanie przy grillu zostało zorganizowane i opłacone przez Caritas parafii farnej na czele z jej kierownikiem p.Hanną Wiktor. Było ono podziękowaniem za współpracę wolontariuszy z Caritasem. Dziękujemy pani Hani, ale również p.Janowi Rzeszotarskiemu i innym sponsorom: p.Mirosławowi Nadratowskiemu oraz p.Mariuszowi Turalskiemu.