Na początku listopada nasza szkoła włączyła się w zbiórkę charytatywną organizowaną pod hasłem ,,Trójka  z pomocą dla 3-letniego Marcela”. W tym celu wolontariusze z SKW (uczniowie z kl. II LOPP) wraz z opiekunami zorganizowali kiermasz ciast. W akcję włączyła się cała społeczność Ekonomika. Wszystkie klasy przyniosły swoje wypieki, które sprzedawano na kilku przerwach w dniu 16.11.2018r. Zainteresowanie było ogromne. Za symboliczne 2 zł można było kupić mniej lub bardziej wyrafinowane słodkości. Dzięki ofiarności darczyńców zebraliśmy 1059zł. Powyższa kwota została przekazana na rehabilitację i specjalistyczne leczenie chorego chłopca. Dziękujemy wszystkim, że tak pozytywnie odpowiedzieli na potrzebę drugiego człowieka.