Na skróty
Strefa ucznia
Na skróty
Strefa szkoły
Poetyckie Walentynki w Ekonomiku

W Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poetyckie Walentynki w Ekonomiku”, w którym wzięli udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu sierpeckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Sierpeckiego, który ufundował nagrody dla uczestników.
W wydarzeniu uczestniczył Zbigniew Czajkowski – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sierpcu, który wraz z dyrektor Magdaleną Pedą słuchał recytacji i wspierał młodych wykonawców. Poezji przysłuchiwali się również uczniowie oraz nauczyciele Ekonomika.
Celem konkursu było promowanie poezji o tematyce miłosnej oraz rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu literackiego. Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze, a jury oceniało interpretację utworu, kulturę słowa, poprawność dykcji oraz wyraz artystyczny.
W skład komisji konkursowej weszły:
– Monika Kędzierska – wicedyrektor szkoły;
– Anna Weber – nauczyciel języka polskiego;
– Joanna Zielińska – nauczyciel języka polskiego.
Wyniki konkursu:



– Justyna Szulc (Szkoła Podstawowa w Szczutowie);
– Marcin Gąsiorowski (Szkoła Podstawowa w Szczutowie);
– Alicja Słabkowska (I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu);
– Alicja Chądzyńska (Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym).

.

.

'

.

Uroczystość poprowadziły Magda Krymka i Adrianna Szczesiak.
Uświetniły ją występy wokalne Zuzanny Stępińskiej, Mai Śliwy oraz Magdy Krymki, które wprowadziły wszystkich w wyjątkowy, walentynkowy nastrój. 
Gratulujemy uczestnikom oraz ich opiekunom i dziękujemy za wspólne poetyckie świętowanie.
Więcej zdjęć w galerii.