Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści

Poetyckie Walentynki w Ekonomiku

W Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Poetyckie Walentynki w Ekonomiku”, w którym wzięli udział uczniowie klas VII i VIII szkół podstawowych z powiatu sierpeckiego. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Powiatu Sierpeckiego, który ufundował nagrody dla uczestników. 
W wydarzeniu uczestniczył Zbigniew Czajkowski – Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sierpcu, który wraz z dyrektor Magdaleną Pedą słuchał recytacji i wspierał młodych wykonawców.  Poezji przysłuchiwali się również uczniowie oraz nauczyciele Ekonomika. 
Celem konkursu było promowanie poezji o tematyce miłosnej  oraz rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu literackiego.  Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze, a jury oceniało interpretację utworu, kulturę słowa, poprawność dykcji oraz wyraz artystyczny. 
W skład komisji konkursowej weszły:
– Monika Kędzierska – wicedyrektor szkoły;
– Anna Weber – nauczyciel języka polskiego;
– Joanna Zielińska – nauczyciel języka polskiego.
 Wyniki konkursu:
🥇 I miejsce – Gabriela Falińska (Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym);
🥈 II miejsce – Pola Stankiewicz (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu);
🥉 III miejsce – Alicja Rodzik (Szkoła Podstawowa w Gozdowie).
🌸 Wyróżnienia otrzymali:
– Justyna Szulc (Szkoła Podstawowa w Szczutowie);
– Marcin Gąsiorowski (Szkoła Podstawowa w Szczutowie);
– Alicja Słabkowska (I Prywatna Szkoła Podstawowa w Sierpcu);
– Alicja Chądzyńska (Szkoła Podstawowa w Borkowie Kościelnym).
.
.
'
.
Uroczystość poprowadziły Magda Krymka i Adrianna Szczesiak. 🎙️ Uświetniły ją występy wokalne Zuzanny Stępińskiej, Mai Śliwy oraz Magdy Krymki, które wprowadziły wszystkich w wyjątkowy, walentynkowy nastrój. ❤️
Gratulujemy uczestnikom oraz ich opiekunom i dziękujemy za wspólne poetyckie świętowanie.
Więcej zdjęć w galerii.