Ułatwienia dostępu

Przejdź do głównej treści

Akcja Żonkile - upamiętniająca ofiary powstania w getcie warszawskim.

Po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji Żonkile, upamiętniającej ofiary powstania w getcie warszawskim, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku. Z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę tematyczną oraz wystawkę książek poświęconych życiu w Warszawie w czasie wojny. Uczniowie wykonali symboliczne żonkile podczas zajęć, angażując się w refleksję nad historią. Obejrzeli również poruszający film „Zdążyć przed Panem Bogiem” , który przybliżył im losy bohaterów tamtych wydarzeń. To ważna lekcja pamięci i wrażliwości.