Disco Star 2016”

INTRO - MONIKA WALTER

Muzyczna przygoda uczniów Ekonomika, czyli udział Moniki Walter i „Bajerantów”
w IV Edycji 
Disco Star”

„Disco Star” to muzyczny talent show, w którym uczestniczą młodzi wokaliści i zespoły tworzące muzykę dyskotekową i taneczną. Program składa się z czterech etapów: castingów, eliminacji, półfinałów oraz finału. Na etapie castingów wyłonionych zostało 36 wykonawców z całej Polski.

W każdym odcinku eliminacyjnym rywalizują trzy pary zawodników, a ich występy ocenia jury. „Złotym głosem” dysponuje gospodarz programu, podejmujący ostateczną decyzję, jeśli jury nie jest jednomyślne. W odcinku finałowym zwycięzcę programu „Disco Star”, a zarazem nową gwiazdę muzyki disco wybierają widzowie Polo TV w głosowaniu SMS-owym.

             Młodzież Zespołu Szkół Nr 2 należąca do szkolnej grupy „Rytm” postanowiła spróbować swoich sił i zaprezentować  swoje umiejętności przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzili: Shazza, Marcin Miller, Radosław Liszewski oraz Patryk Pegza. Pomysł udziału w talent show zrodził się wśród chłopców należących do zespołu. Powstało trio muzyczne w składzie: Jakub Waliszewski – klasa I LOS, Mateusz Kołodziejski – klasa II TS i Patryk Kuśmierkowski – klasa II TCPG.  Zespół zaprezentował piosenkę pod tytułem „Filmowa miłość” podczas precastingu i tym sposobem dostał szansę, by dalej rywalizować o miejsce w finale. Podczas drugiego dnia przesłuchań „Bajeranci” zaprezentowali utwór „Na zabawie”. Jury bardzo ciepło ich przyjęło. Wiemy już na czym polega udział w konkursie, to nie są wcale łatwe eliminacje. Chłopcy i tak zaszli daleko. Był ruch sceniczny, odpowiedni wizerunek i w miarę poprawne wykonanie wokalne. Podczas precastingu nasi uczniowie śpiewali na głosy, co rzadko się zdarza.

             Na precasting, który odbył się w Warszawie, pojechała także solistka Monika Walter z klasy II LOS. Dla niej przygoda w telewizyjnym programie jeszcze nie dobiegła końca. Zachwyciła jury swoim wykonaniem piosenki „Tańczę z nim do rana”, a potem na castingu głównym zaśpiewała piosenkę pod tytułem „Cykady na Cykladach”. Monika znalazła się wśród osób, które walczą o miano „Disco Star”. Możemy podziwiać jej umiejętności wokalne, oglądając kolejne odcinki programu „Disco Star” emitowanego na antenie Polo TV. Uczniów wspierała i przygotowała  Anna Stahlke.

   „Bajerantom” gratulujemy odwagi, a za Monikę Walter trzymamy wszyscy kciuki.

Zapraszamy do obejrzenia foto-relacji.

DISCO STARShow Gallery