12 grudnia w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu odbyła się coroczna Wigilia szkolna. Oprócz społeczności szkolnej wzięli w niej udział zaproszeni goście: p. Bogusława Lewandowska Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia, p. Józef Mróz Przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Sierpcu, proboszcz parafii pw. św. Wita, Modesta i Krescencji ks. kan. Sławomir Zalewski, p. Bronisława Walter przewodnicząca Rady Rodziców.

Spotkanie wigilijne rozpoczęto od części artystycznej, którą przygotowali uczniowie klasy  II technik spedytor pod kierunkiem p. Anny Wróblewskiej. Pełne wzruszeń przedstawienie wprowadziło zebranych w świąteczny nastrój. Przy dzieleniu się opłatkiem złożono sobie wiele  serdecznych życzeń. W radosnej atmosferze uczestnicy wigilii smakowali wigilijne potrawy i śpiewali kolędy.