24 maja br. uczniowie z klas spedycyjnych, pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych, uczestniczyli w wycieczce programowej do przedsiębiorstwa Budmat Transport Sp. z o. o. w Płocku.

Nasi uczniowie zostali bardzo ciepło przyjęci przez Pana prezesa Romana Ruteckiego i pracowników.

Pan prezes przedstawił historię firmy, jej rozwój i osiągnięcia. Zapoznał też ze stosowanym w przedsiębiorstwie oprogramowaniem , które specjalnie zostało napisane przez informatyków zgodnie z jego wizją. Pan prezes podkreślał, że firma działa według najwyższych standardów, pokazał zdobyte certyfikaty.

Uczniowie zostali oprowadzeni po firmie przez panią Agnieszkę Cichocką- Łasińską (absolwentkę naszej szkoły) i panią Martę Bułę. Obejrzeli proces załadunku wyrobów na samochód, sposoby zabezpieczania ładunku materiałami sztauerskimi i mieli możliwość rozmowy z panią Magdą Załęską - jedną z trzech pań, które są zawodowymi kierowcami w Budmacie.

Po magazynie wyrobów gotowych oprowadził młodzież kierownik pan Ryszard Śmigielski. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia transportu wewnętrznego i wyposażenia magazynów.

Następnie o pracy logistyków opowiedział kierownik logistyki pan Adrian Olejniczak. Wszystkim bardzo podobało się ich biuro i sposób pracy.

Proces produkcji przedstawił z-ca dyrektora produkcji pan Emil Dobosz. Opowiedział o patentach, które firma posiada, konsekwencjach z tym związanych i pokazał niezwykle drogie, innowacyjne maszyny podczas pracy.

Następnie uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się pracy dyspozytorów i spedytorów, co ich bardzo zaciekawiło i próbowali wyobrazić sobie siebie w tej roli. Duże wrażenie wywarł dział księgowości, w którym zatrudnione są tylko trzy osoby na tak ogromną firmę.

Mogliśmy zaobserwować pozytywną, wręcz rodzinną, atmosferę panującą w firmie. Wszyscy byli niezwykle uprzejmi, uśmiechnięci i skłonni do dzielenia się wiedzą. Na każdym kroku każdy z pracowników podkreślał, jak bardzo ważne w pracy w transporcie jsą kultura osobista i szacunek do drugiego człowieka. Chociaż praca jest stresująca to ciekawa i nie ma tam rutyny.

Spotkanie wywarło na nas ogromne wrażenie. Wszyscy zachęcali do nauki i zdobywania nowych doświadczeń. Wielu uczniom przebiegła przez głowę myśl, że może dzięki ciężkiej pracy kiedyś dołączą do grona pracowników Budmatu.

Składamy serdeczne podziękowania Panu Prezesowi i wszystkim Pracownikom za poświęcony nam czas i ciepłe przyjęcie. Mamy nadzieję na dalszą współpracę.