W marcu 2019r odbyła się piąta edycja konkursu przysłów i idiomów niemieckojęzycznych tematycznie związanych z jedzeniem, kulinariami i kuchnią np.:,,Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jest”, ,,Głód to najlepszy kucharz” i wiele innych.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z przysłowiami i idiomami, z którymi rzadko mają okazję zetknąć się na zajęciach języka niemieckiego, poszerzenie ogólnego słownictwa oraz zmotywowanie ich do samodzielnej pracy w domu. Konkurs miał charakter testu pisemnego sprawdzającego znajomość ok.100 przysłów i zwrotów, które uczniowie otrzymali do nauki na miesiąc przed konkursem.

Najlepsze w konkursie okazały się:

- I miejsce  - Milena Gołębiewska  ( kl.II TG)

- III miejsce  - Natalia Grudzińska  ( kl.II TOT)

- III miejsce  - Karolina Ciska  ( kl.II LOPP )

- III miejsce - Patrycja Skibińska  ( kl.II LOPP)

Konkurs został on zorganizowany i przeprowadzony przez nauczyciela języka niemieckiego p.Jolantę Watkowską.