Grudzień to miesiąc szczególny, to czas przygotowań do najbardziej rodzinnych świąt w roku oraz czas, kiedy myślimy o prezentach dla najbliższych. W tym przedświątecznym okresie warto też pomyśleć o innych, o tych, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej.

     Okazją, aby pomóc innym, była bożonarodzeniowa zbiórka żywności Caritas, która odbyła się 6 i 7 grudnia 2019r pod hasłem ,,Tak. Pomagam!"  Na terenie Sierpca przeprowadzona została ona  we wszystkich sklepach sieci Biedronka oraz w sklepie Mila. W akcji wzięło udział 70 wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas przy ZS nr 2 w Sierpcu, którzy zbierali najbardziej potrzebne artykuły spożywcze. Paczki żywnościowe, przygotowane przez Caritas, trafiły do rodzin w parafii będących w trudnej sytuacji materialnej: rodzin wielodzietnych, a także osób samotnych i chorych w ramach pomocy świątecznej.

     Bardzo dziękujemy wszystkim za dar serca i szczodrość, jaką okazali dla tych, którym ciężko jest zrobić świąteczne zakupy. Wolontariuszom zaś dziękujemy za  zaangażowanie i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że zarówno ofiarodawcy jak też osoby obdarowane poczuły radość podczas tych świąt.