W I semestrze 2019/2020r miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu językowo–plastycznego pt. ,,Niemcy/Rosja od kuchni”. Jego celem było uświadomienie młodzieży potrzeby uczenia się języków obcych oraz rozbudzanie kreatywności i twórczej wyobraźni. Konkurs przyczynił się  w dużej mierze do poszerzenia wiedzy uczniów na temat realiów i przyzwyczajeń żywieniowych naszych wschodnich i zachodnich sąsiadów.

Przedmiotem konkursu było wykonanie pracy plastyczno–techniczno-graficznej ilustrującej przepis kulinarny na charakterystyczne danie kuchni niemieckiej lub rosyjskiej. Oddano ponad 20 prac. Pomysły uczniów było różnorodne. Spośród specjałów niemieckich najczęściej wybierane były: sałatka ziemniaczana, golonka, zupa jednogarnkowa, gulasz, pierogi, strucla i wiele innych. Wśród rosyjskich potraw królowały zupy: soljanka i szczi.

Najlepsze prace na powyższy temat wykonały:

I miejsce - Kinga Koprowska kl. I TGg

II miejsce - Patrycja Skibińska kl. II LOPP

II miejsce  - Agnieszka Cichorek kl.III TE

III miejsce - Milena Gołębiewska kl.III TG

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Organizatorkami konkursu były p. J. Watkowska oraz p.K.Różycka.