16 lutego w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Poetyckie walentynki w Ekonomiku” dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych pod patronatem Starosty Sierpeckiego Andrzeja Cześnika.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego: Anna Weber, Joanna Zielińska, Natalia Leśniewska.

Celem konkursu było przede wszystkim propagowanie twórczości poetyckiej wśród młodzieży, inspirowanie uczniów do poznawania poezji jako gałęzi sztuki, literatury oraz promowanie młodych talentów. Wraz z zaproszonymi gośćmi mogliśmy wspólnie celebrować święto miłości w jeden       z najpiękniejszych możliwych sposobów – słuchając utworów poetyckich o tej tematyce.

Recytacja wierszy z pewnością nie jest dziś zajęciem popularnym, dlatego tym większe uznanie należy się uczestnikom konkursu, którzy wykazali się dużą odwagą. Niezależnie od wyniku rywalizacji, każdy z recytatorów zasłużył na ogromne gratulacje. W świecie zdominowanym przez smartfony i cyfrową rzeczywistość dali nam możliwość obcowania ze słowem w najpiękniejszym, poetyckim wydaniu, przypomnieli, jak pięknie można mówić o uczuciach.

Uroczystego wręczenia nagród dokonali Starosta Sierpecki Andrzej Cześnik, Bogusława Lewandowska Naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Sierpcu

i Magdalena Peda Dyrektor ZS nr 2 w Sierpcu.

Wyniki rywalizacji były następujące:

I miejsce Nadia Jaworska ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym

II miejsce Oliwia Zamojska ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie

III miejsce Paweł Fułek z I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu

Natalia Kowalska ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie

Wiktoria Szymaniak ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie

Patrycja Topolewska ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie

Maja Ulanowska ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie

Patrycja Bartczak ze Szkoły Podstawowej w Borkowie Kościelnym

Aleksandra Kępczyńska ze Szkoły Podstawowej w Szczutowie

Aleksandra Gajewska z I Prywatnej Szkoły Podstawowej w Sierpcu

Organizatorzy serdecznie podziękowali Starostwu Powiatu Sierpeckiego za objęcie patronatem turnieju, wszystkim uczestnikom za wspaniałą rywalizację, opiekunom za przygotowanie uczniów do konkursu.