27 kwietnia w Zespole Szkół nr 2 odbył się „Dzień Otwarty” dla młodzieży szkół gimnazjalnych. Tego dnia podwoje Ekonomika stały otworem dla wszystkich zainteresowanych naszą szkołą. Nauczyciele wraz z uczniami dołożyli wszelkich starań by uatrakcyjnić ten dzień, zaprezentować ofertę edukacyjną Ekonomika oraz bazę dydaktyczną, którą dysponujemy.

Dla gimnazjalistów zorganizowano wiele atrakcji na terenie szkoły. Młodzież mogła między innymi posłuchać świetnej muzyki i pobawić się ze szkolnym zespołem „Rytm”. Jak co roku gimnazjaliści kosztowali smacznych przekąsek, cieszących się ogromnym powodzeniem, a przede wszystkim zdobywali informacje na temat oferowanych przez szkołę kierunków.
Młodzież gimnazjalna brała udział w licznych zabawach, konkursach, w których nagrodami były upominki, przypominające im o naszej szkole. Wiele emocji dostarczył mecz piłki nożnej w dmuchanych kulach bumper ball. Zarówno dla uczestników, jak i widzów była to okazja nie tylko do rywalizacji, ale przede wszystkim do doskonałej zabawy.

Oprócz dobrze znanych kierunków, takich jak: technik ekonomista, spedytor, technik obsługi turystycznej, technik cyfrowych procesów graficznych czy klasa strażacka, ogromnym zainteresowaniem cieszyły się nowości: klasa bezpieczeństwa wewnętrznego, klasa pedagogiczno-psychologiczna, kosmetologiczna, klasa administracyjno-sądownicza czy też klasa językowa.

W wyjątkową podróż gimnazjalistów zabrały uczennice technikum obsługi turystycznej w czasie warsztatów wiedzy turystycznej, a że wakacje coraz bliżej, tym większym powodzeniem cieszyły się wspomniane zajęcia. Można też było poczuć się jak na prawdziwej sali sądowej, porozmawiać z adwokatem o tym, jak wygląda jego praca. Pod hasłem „Ekonomik częścią Europy” prezentowano klasę językową, zaś wielu gimnazjalistów skorzystało również z możliwości zrobienia testu predyspozycji zawodowych.

Atmosfera była niepowtarzalna! Gimnazjaliści zapoznawali się także z osiągnięciami i talentami naszych uczniów, które mogą rozwijać w szkole. Temu służyła m. in. wystawa prac uczniów technikum cyfrowych procesów graficznych. Atrakcji było wiele, nikt nie miał czasu się nudzić. Gimnazjaliści już zadeklarowali, że wrócą tu od września. Czekamy!

Dni Otwarte 2016Show Gallery