Zespół Szkół Nr 2 im Zygmunta Wolskiego w Sierpcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej szkoły zsnr2sierpc.edu.pl

 

Status pod względem zgodności z ustawą

 

Strona internetowa jest w znacznej części zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacjach mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

·         niektóre zamieszczone informacje w formie załączników są w postaci skanów, co wynika     z charakteru informacji, jaki jest niezbędny do ich opublikowania;

·         filmów na stronie pojawia się kilka, najczęściej w postaci banerów, nie posiadają napisów dla osób niesłyszących;

·         zdjęcia nie posiadają opisów alternatywnych ze względu na to, że na stronie jest zamieszczana bardzo duża liczba zdjęć;

·         odnośniki otwierają się w nowych oknach.

 

Strona była budowana przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.

 

 

Ułatwienia na stronie zsnr2sierpc.edu.pl

 

·         opcja zmiany kontrastu

·         zmiana trybu układu

·         powiększanie czcionki

 

Szkoła będzie na bieżąco usuwać stwierdzone niedogodności na stronie internetowej.

 

Dostępność informacyjno – komunikacyjna

 

W szkole nie ma tłumacza języka migowego. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.      Na terenie szkoły dostępna jest sieć WiFi.

 

Dostępność architektoniczna.

 

Wejście główne do budynku Zespołu Szkół Nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu znajduje się przy ulicy Sienkiewicza oraz boczne znajdujące się od ul. Wiosny Ludów. Wejścia do szkoły są ogólnodostępne w godzinach pracy szkoły. Osobami oddelegowanymi do udzielania informacji, przy wejściu głównym, są pracownicy obsługi.

Szkoła  posiada podjazd dla wózków inwalidzkich znajdujący się  od strony głównego wejścia.

Szkoła nie dysponuje platformami i windami pozwalającymi na przemieszczanie się na wyższe piętra oraz toalet dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niewidomych.

W budynku są fluorescencyjne oznakowania ewakuacji i awaryjne oświetlenie PPOŻ.

 

Koordynatorem do spraw dostępności przy Zespole Szkół Nr 2 w Sierpcu jest Pani Anna Sawicka vel Sawczenko:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Koordynator do spraw dostępności ze strony Powiatu sierpeckiego.